قفسه بایگانی

احداث سیستم بایگانی ریلی در بیمارستان ها

سیستم بایگانی ریلی با توجه به ویژگی های خاصی که دارد و همچنین با توجه به قابلیت هایی که دارد بسیار مناسب برای امکان عمومی و محیط های اداری می باشد بنابراین از ان در بسیاری از محیط های کاری و اداری استفاده می شود.

همان طور که در مطلب قبل ذکر کردیم هرکدام از این سیستم بایگانی ریلی و قفسه بایگانی دارای مزیت های مختلف و ویژگی های خاصی می باشند که چندین مورد از آن را ذکر کردیم. استفاده از حداکثر فضای محل بایگانی یکی از مهمترین مزیت های احداث و نصب اینگونه از سیستم بایگانی ریلی بود و دیگری راحت تر بودن میزان دسترسی به اطلاعات آرشیو شده در اینگونه از قفسه های بایگانی ریلی می باشد.

افزایش بهره وری و کارایی سیستم بایگانی مجموعه خود نیز مزیت دیگری در این خصوص می باشد. بنابراین وجود این گونه از این سیستم ها خود عاملی می باشد تا قسمت بایگانی آن مرکز تحت تاثیر قرار بگیرد و تحول بسیاری در آن شکل بگیرد.

بنابراین بیمارستان هایی که در سطح شهر قرار دارند با توجه به گستردگی که پیدا کردند و همچنین میزان خدمات دهی آن نیاز به چنین سیستمی خواهند داشت. بنابراین در این مطلب قصد داریم چندین مورد از مزیت های سیستم بایگانی ریلی را برای شما ذکر نمائیم:

استفاده از قفسه بایگانی و یا قفسه ریلی هوشمند برای این گونه از مراکز بهداشتی و درمانی امری ضروری می باشد. با توجه به افزایش میزان جمعیت کشور و میزان پاسخ گویی این گونه مراکز، بسیاری از این مراکز و بیمارستان های مختلف سعی بر جمع آوری اطلاعات بیماران خود دارند تا در نهایت در صورت بررسی های علمی و همچنین پژوهش های مختلف بتوانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

اما جای این سوال پیش خواهد آمد که آیا می توان پرونده های مربوط به پزشکی را در کنار دیگر پرونده های مراکز بهداشتی و درمانی به صورت قدیمی جایگذاری نمود و آیا نیاز به سیستم بایگانی ریلی پیشرفته وجود نخواهد داشت؟

در واقع این مسئله واضح است که نمی توان به راحتی با استفاده از سیستم قدیمی به پرونده ها دسترسی نمود بنابراین نیاز حتمی به وجود سیستم بایگانی ریلی پیشرفته وجود خواهد داشت.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.