نکاتی جهت افزایش بهره وری کمد ریلی

برای افزایش بهره وری کمد ریلی باید نکاتی را در زمینه نحوه باز کردن کمد، نحوه کاربری، و … را رعایت کنیم که در این مقاله از سری مقالات آموزشی شرکت صنایع تولیدی پاوان قصد بررسی و شرح این نکات داریم. با ما همراه باشید.


۱- اولین و مهمترین نکته در رابطه با کمد بایگانی، نحوه باز کردن آن است. همانطور که میدانید باز کردن کمد ریلی به وسیله فرمان انجام می شود. دلیل این امر این است که سیستم حرکتی کمدهای ریلی از طریق زنجیر مستقر بر روی فرمان و انتقال نیرو به گیربکس بر روی شاسی است. اینکه برای باز کردن کمد بایگانی به بدنه کمد فشار وارد کنید و یا اینکه با پا باز کنید باعث می شود که نیرو به صورت صحیح به گیربکس منتقل نشود و در نهایت موجب آسیب دیدن قطعات و چرخ دنده های گیر بکس می شود.

۲- مورد بعدی در رابطه با افزایش عمر و بهره وری کمد ریلی این است که اسناد و مدارک و یا حتی کالاهایی که دارای ابعاد بزرگتری نسبت به سینی طبقات کمد دارند را روی آن قرار ندهید. اینکار علاوه بر اینکه باعث می شود اسناد شما دچار آسیب شوند، مانع بسته شدن کامل کمد بایگانی می شود و در نهایت با فشار به فرمان بایگانی موجب آسیب به کمد ریلی و در نهایت کاهش طول عمر مفید کمد می شود.

۳- جهت حفظ زیبایی کمد ریلی حتی الامکان از نوشتن مشخصات بر روی بدنه کمد ریلی خودداری کنید. برای این منظور می توانید از جای کارت (ایندکس کارت) موجود بر روی کاور یونیت بایگانی استفاده کنید.

۴- جهت تست کیفیت و مقاومت کمد ریلی هرگز ضربه و فشار به آن وارد نکنید. کاربری  بایگانی ریلی برای نگهداری اسناد و مدارک و نهایتا کالا است. پس وارد کردن ضربه به کمد ریلی جهت تست کیفیت آن نتیجه ای جز آسیب دیدن کمد ریلی شما نخواهد داشت.

۵- یکی دیگر از نکاتی که برای افزایش طول عمر کمد ریلی خود باید در نظر بگیرید این است که در ابتدای کار کمد ریلی متناسب با کاربری مورد نظرتان سفارش دهید. به طور یقین کمد زونکن اداری با کاربری نگهداری اسناد و مدارک برای نگهداری لوازم التحریر مناسب نیست.

|مقاله مرتبط : مزایای قفسه ریلی و سیستم بایگانی ریلی

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.