انواع قفسه بایگانی

در دنیای دیجیتال امروز استفاده از کامپیوتر و ذخیره سازی اطلاعات بر روی حافظه های کامپیوتری امری رایج شده است. اما همچنان در بخش های مختلفی نیاز به فرم ها و برگه های اداری هنوز انکار ناپذیر است. برای مثال در بانک ها برای افتتاح حساب یا در بیمارستان ها برای پرونده های پزشکی، گزارشات پزشکی و …. از انواع فرم و برگه استفاده می شود. مسملا این فرم ها باید دسته بندی شده و به صورت مرتب و قابل دسترس بایگانی شوند. برای اینکار یک گزینه بسیار خوب قفسه بایگانی ریلی است. ما در این مقاله قصد داریم تا انواع قفسه ریلی بایگانی را معرفی کنیم … با ما همراه باشید.


قفسه بایگانی اداری

در هر اداره و شرکتی اسناد و مدارکی هست که به صورت روزانه و یا سالانه استفاده می شود و مهم ترین چیز برای استفاده راحت و سریع از این اسناد، دسترسی راحت به آنها است. قفسه بایگانی اداری این نیاز ادارات را بر طرف میکند. شما میتوانید حجم بالایی از اسناد و مدارک خود را در قفسه ریلی قرار دهید و هر زمان که نیاز داشتید به راحتی و سریع به مدارک خود دسترسی داشته باشید.
مزیت خوب قفسه های ریلی جدید ظرفیت بالای آن ها است. در طراحی جدید قفسه های ریلی، مهندسین و طراحان فاصله بین قفسه ها را حذف کرده اند و برای حرکت قفسه های بایگانی از مکانیزم ریلی استفاده کرده اند که این کار باعث دو برابر شدن ظرفیت قفسه های ریلی شده است.

قفسه بایگانی زونکن

همانطور که از نام این قفسه بایگانی مشخص است در این نوع قفسه اسناد و مدارک شما به صورت فایل یا زونکن مرتب و چیده می شوند. این نوع قفسه ها هم دو نوع دارند : قفسه بایگانی ثابت و قفسه ریلی
قفسه بایگانی ثابت : با استفاده از چوب و فلز ساخته می شود و برای کسانی مناسب است که فضای کافی برای تعداد زونکن مورد نظر خود را داشته باشند.
قفسه بایگانی ریلی : بیشتر مورد استفاده مراکزی است که حجم بالایی مدارک جهت نگهداری دارند و فضای کافی برای قفسه ریلی ثابت ندارند. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، قفسه بایگانی ریلی ظرفیتی دوبرابر قفسه ریلی ثابت دارد و مشکل جا را به راحتی حل می کند.

قفسه بایگانی فلزی

این قفسه بایگانی جزو پرطرفدارترین قفسه های بایگانی است. در دانشگاه ها، بیمارستان ها و یا حتی ادارات دولتی از این نوع قفسه زیاد استفاده می شود. ساخت و طراحی این نوع قفسه بسته به نوع کاربری و نیاز مشتری انجام می شود. شما میتوانید قفسه بایگانی فلزی مورد نظر خود را برای بایگانی اسناد، نگهداری ابزار و لوازم و یا هر کاربری دیگری سفارش دهید تا طراحان ما طرح مورد نظر شما را پیاده سازی و اجرا کنند.

 

3.7/5 (3 Reviews)
5/5 (1 Review)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.