قفسه ریلی

فرمان آلومینیوم نشکن

Unbreakable aluminum steering (ductile)
فرمان آلومینیومی در قفسه‌های ریلی بایگانی یکی از موارد مهم و کاربردی می‌باشد که برای حرکت قفسه مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا که خیلی از قفسه‌های ریلی بدلیل فرمان، استفاده مفید خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل این قطعه باید با متریال و کیفیت بالا ساخته شود
فرمان فایل ریلی معمولا در سه مدل آهنی، آلومینیومی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد.
سه شاخه بودن فرمان فلزی باعث شده است که به‌راحتی مورد استفاده قرار بگیرد، فرمان‌های فلزی آلومینیومی یکی از پرمصرف‌ترین و پرکاربردترین در قفسه بایگانی ریلی می‌باشد که بدلیل سبک بودن و استحکام بالا جزء محبوب‌ترین است.فرمان‌های فلزی پاوان هم از جنس آلومینیوم نشکن تولید می‌شود.
روش ساخت فرمان آلومینیومی پاوان به این صورت است که در مرحله ریخته‌گری مواد مذاب را به داخل قالب بصورت تحت فشار تزریق می‌کنند برعکس سایر شرکتها که مواد مذاب را تحت نیروی وزن وارد قالب می‌کنند.
در این مرحله تولید فرمان کاملا صاف و صیقلی است و دارای استحکام و مقاومت بالایی می‌باشد فرمان آلومینیومی پس از ماشین کاری با رنگ پودری الکترواستاتیک در دمای ۲۸۰ درجه درون کوره پخته شده و در انتهای کار با استفاده از بلبرینگ سه دسته هرزگرد به فرمان الصاق می‌شوند که این عمل باعث عدم اصطحکاک، نرمی و استفاده راحت از سیستم می‌گردد.

لازم به ذکر است که فرمان‌های پلاستیکی و آهنی جزء بی‌کیفیت‌ترین نوع فرمان می‌باشد که در اثر فشار و ضربه سریعا دارای شکستگی و ترک می‌شود وفرمان آلومینیومی بدلیل مقاوم و سبک بودن بیشتر مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.