بایگانی ریلی

قفسه بایگانی ثابت کتابخانه ای

قفسه بایگانی ثابت کتابخانه ای از جمله شناخته شده ترین و ساده ترین محصولاتی می باشد که در گروه خانواده ی محصولات قفسه ثابت قرار دارد و از آن برای نگهداری کتاب های مختلف استفاده می شود. نگهداری کتاب در این گونه از قفسه های ثابت طبق اصول و استاندارد کتابداری انجام خواهد شد که معمولا از قفسه بایگانی ثابت کتابخانه ای برای کتابخانه ها استفاده می شود و این قفسه ها برای کتابخانه ها طراحی شده می باشند.

 

کناره های قفسه بایگانی ثابت کتابخانه ای به انواع مختلفی نیز قابل تقسیم می باشد که شامل: فلزی تیره، روشن، ام دی اف و لترون می باشد، به گونه ای که ظاهر مدل های قفسه ثابت کتابخانه ای به صورت چوبی می باشد و حالت سنتی دارد اما باطن اینگونه از قفسه ها به صورت فلزی و مقاوم می باشد.

حال در این قسمت از مطالب قصد داریم به مزیت ها و معایب قفسه ثابت کتابخانه ای اشاره کنیم:

معایب:

  • قفسه بایگانی ثابت کتابخانه ای با توجه به آن که تنها برای نگهداری کتاب مورد استفاده قرار می گیرد و بیشترین کاربرد آن در کتابخانه ها می باشد بنابراین ظرفیتی پایین تر از قفسه بایگانی ریلی دارد.
  • با توجه به تصویری که در زیر مشاهده می کنید یکی دیگر از معایب قفسه ثابت کتابخانه ای آن است که در دو طرف آن باید فضای خالی وجود داشته باشد به صورت راهرو مانند و این خود موجب اشغال غیر بهینه فضا در محیطی می باشد که قفسه ثابت کتابخانه ای در آن نصب شده است.

قفسه بایگانی ثابت کتابخانه ای

    • امنیت قفسه ثابت کتابخانه ای پایین و همچین افرادی که در آن محیط تردد می کنند به راحتی می توانند به محتویات آن نیز دسترسی داشته باشند و به راحتی می توانند هرکدام از اقلام را بردارند.
  • اتلاف وقت و زمان یکی دیگر از معایب قفسه ثابت کتابخانه ای می باشد و نیاز به زمان زیاد برای جستجوی اقلام در هریک از راهروها می باشد.

مزایا:

  • دسترسی راحت تر به کتاب ها و مجلات
  • ساختار قفسه بایگانی ثابت کتابخانه ای بسیار ساده می باشد و به همین دلیل نیاز به تعمیرات و نگهداری بیشتری خواهید داشت.
  • در بعضی از مدل های قفسه ثابت کتابخانه ای امکان تغییر طول و عرض وجود دارد و حتی می توان آن را برای استفاده در مخازن کتابخانه ای روی قفسه ریلی مونتاژ نمود.
5/5 (2 Reviews)
5/5 (2 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.