قفسه ریلی بایگانی

قفسه ریلی بایگانی مدل مکانیکی

در این مطلب قصد داریم توضیحاتی در خصوص انواع مختلفی از قفسه ریلی مکانیکی بیان کنیم. که این محصول قفسه ریلی مدل مکانیکی می باشد.

امروزه سیستم های مختلف بایگانی وجود دارد که برای آرشیو و نگهداری مدارک مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. و امروزه بسیاری از ادارات از آن برای حفظ اسناد و مدارک خود استفاده می کنند. از همین رو در این مطلب قصد داریم توضیحاتی را در خصوص قفسه ریلی بیان کنیم تا با آن بیشتر آشنا گردید.

قفسه ریلی یکی از پرکاربرد ترین و بهترین سیستم های بایگانی می باشد که در خصوص نگهداری اسناد و مدارک در سازمان ها و نهادها و ارگان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از همین روی نه تنها سازمان ها و شرکت های مهم بلکه بیمارستان ها هم نیز از قفسه ریلی استفاده می کنند. استفاده از این نوع سیستم بایگانی نه تنها باعث می شود مدارک و اسناد نظم بندی بهتری داشته باشند بلکه باعث می شود امنیت نگهداری از آن ها بالاتر رود.

در واقع میزان سابقه ی ورود سیستم های بایگانی ریلی به کشور ایران از دهه ۴۰ هجری شمسی شکل گرفت و برای اولین بار می توان اولین سیستم قفسه ریلی که مورد استفاده قرار می گرفت را کمد بایگانی ریلی نام برد. با گذشت زمان مدل های مختلفی از سیستم های قفسه ریلی وارد بازار شد که قفسه ریلی مکانیکی، قفسه ریلی الکترونیکی و قفسه ریلی هوشمند نام دارد و بسیاری از تولید کنندگان آن را به روش مهندسی معکوس تولید می کنند.

قفسه های ثابت بایگانی از جمله کمدهای بایگانی بودند که قبل از قفسه ریلی مورد استفاده قرار می گرفتند و این برای زمانی بود که هنوز اولین قفسه بایگانی ریلی وارد ایران نشده بود و حتی پس از گذشت چندین سال بسیاری از ارگان ها و نهادهای سازمانی نیز از قفسه ی ثایت برای بایگانی اسناد خود استفاده می کنند.

با این حال پس از گذشت از مدت ها سال از تولید اولین کمد بایگانی ریلی و همچنین نفوذ فرهنگ استفاده از آن موجب شد فضای به کار رفته در سازمان ها و نهادها بیشتر گردد و همچنین به مرور زمان قفسه بایگانی ریلی جزئی یکی از ابزازهای مهمی در ادارات و سازمان ها شود که برای نگهداری اسناد و کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.