قفسه ریلی

قفسه ریلی مدل کتابخانه ای

قفسه ریلی مکانیکی دارای مدل های مختلفی نیز می باشد که قفسه ریلی کتابخانه ای یکی از مدل های آن می باشد که کاربرد بسیار فراوانی دارد. از این مدل از قفسه ریلی برای نگهداری کتاب های مختلف نیز استفاده می شود.

در واقع طراحی قفسه ریلی کتابخانه ای براساس استانداردهای کتابداری برای مخازن کتابخانه ها نیز صورت گرفته است.

قفسه ریلی که جزئی از سیستم بایگانی ریلی می باشد دارای کاربردهای مختلف و متفاوتی می باشد که می توان از آن به قفسه ریلی کتابخانه ای اشاره کرد که برای نگهداری انواع مختلفی از کتاب های گوناگون، مجلات و همچنین جزوات مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع از جمله بارز ترین ویژگی های قفسه ریلی کتابخانه ای آن است که کتاب ها و مجلات مختلف در آن محفوظ می مانند و هیچگونه گرد و غباری نیز به داخل کابین های این قفسه ها نفوذ نخواهد کرد. ساختار قفسه ریلی کتابخانه ای به گونه ای می باشد که که موجب افزایش طول عمر مفید کتاب ها و مجلات درون آن می شود.

جابه جایی طبقات قفسه ریلی کتابخانه ای:

طبقات مختلفی که برای قفسه ریلی کتابخانه ای به کار گرفته می شود، به گونه ای می باشد که کاربر می تواند به راحتی فاصله ی این طبقات را تنظیم نموده و با توجه به ابعاد کتاب های خود نیز می تواند آن را افزایش داده و کاهش دهد.

درب و قفل مرکزی:

یکی از مهم ترین بخش هایی که برای قفسه ریلی کتابخانه ای وجود دارد درب و قفل مرکزی می باشد که این قسمت با توجه به درخواست مشتریان برای بالا بردن سطح ارتقای امنیت این نوع از سیستم ها به کار گرفته می شود. همچنین برای محدود نمودن دسترسی کاربران مختلف به این اسناد در کابین انتهایی در این نوع از قفسه های ریلی درب و قفل مرکزی نیز به کار گرفته می شود. همچنین یکی دیگر از مزیت های استفاده از درب و قفل مرکزی برای قفسه ریلی کتابخانه ای، محفوظ نمودن اسناد مختلف و جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل کابین ها می باشد.

5/5 (1 Review)
5/5 (1 Review)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.