فرمان قفسه ریلی

مشخصات فنی قفسه بایگانی ریلی

موضوع : فرمان آلومینیومی

شاید به جرات بتوان گفت اولین و مهم ترین قسمت در حرکت قفسه بایگانی ریلی فرمان می باشد. به همین خاطر متریال و کیفیت ساخت این قطعه بسیار حائز اهمیت می باشد. فرمان قفسه ریلی دارای سه مدل مختلف می باشد که شامل: آلومینیومی، چینی و پلاستیکی است.

در چندین سال گذشته نمونه های اولیه کمد بایگانی که در کارگاه ها تولید می شده اند به صورت ساده بودند و بودن فرمان بودند و تنها با استفاده از یک دستگیره ساده حرکت می کردند.

جنس فرمان مورد استفاده در تولیدات شرکت پاوان پوشه از نوع آلومینیوم داکتیل ( نشکن ) می باشد. که در پروسه ریخته گری Diecasting تولید می شود. در این روش ساخت مواد مذاب بصورت تحت فشار داخل قالب تزریق می شود.( برخلاف سایر روش ها که مواد مذاب ریخته گری تحت تاثیر نیروی وزن خود به داخل قالب هدایت می شود)

در این روش فرمان تولید شده هیچ گونه خلل و فرجی نداشته ( بدون لک ) و کاملا صاف و صیقلی می باشد. همچنین در این روش قطعات تولیدی از مقاومت و استحکام بالائی نیز برخوردار می باشد.

فرمان آلومینیومی پس از ماشین کاری و مرحله رنگ آمیزی با رنگ پودری الکترواستاتیک در داخل کوره با دمای حدود ۲۸۰ درجه پخت می گردد.

در پایان، سه دسته هرزگرد ( غربیلک ) با استفاده از بلبرینگ به فرمان متصل می شود. هم چنین اتصال فرمان به شفت به توسط بلبرینگ انجام شده که باعث نرمی و عدم اصطکاک و راحتی استفاده از فرمان سیستم می گردد.

لازم به توضیح است برخی از شرکت ها بدلیل سود آوری بیشتراز فرمان های ارزان قیمت و بی کیفیت نظیر فرمان پلاستیکیP.P و ABS استفاده می نمایند که در اثر ضربه و فشار دچار ترک و شکستگی خواهند شد و در نتیجه خساراتی را متوجه خریداران خواهد نمود با این وجود شرکت پاوانکو در حال تولید محصولات باکیفیتی از سیستم بایگانی ریلی می باشد که دارای فرمان هایی از جنس آلومینیومی می باشد و بدین وسیله آسیبی به آن وارد نخواهد شد.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.