قفسه ریلی

معرفی قفسه ریلی مکانیکی

در این مطلب قصد داریم درباره ی انواع مختلفی از قفسه ریلی مواردی را بیان کنیم تا با این نوع از سیستم بایگانی ریلی آشنایی بیشتری داشته باشید. همان طور که می دانید قفسه ریلی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که یکی از آن ها قفسه ریلی مکانیکی می باشد. این نوع از سیستم بایگانی ریلی دارای یک محرکه با سیستم مکانیکی می باشد بنابراین میتوان گفت این مدل از قفسه ها دارای یک سیستم محرکه مکانیکی می باشند.

عملکرد سیستم قفسه ریلی مکانیکی بدین صورت است که یک نیروی محرکه ای موجب جابه جایی این نوع از قفسه ها بر روی ریل خواهد شد که با استفاده از نیروی مکانیکی صورت خواهد گرفت و این جابه جایی و حرکت با استفاده از یک فرمان مخصوصی انجام پذیر است که موجب حرکت قفسه ها خواهد شد.

پس در قفسه ریلی مکانیکی یک نیروی محرکه ای وجود خواهد داشت که موجب می گردد قفسه ها بر روی آن امکان جابه جایی و حرکت نیز داشته باشند.

فرمان آلومینیومی قفسه ریلی مکانیکی

سیستم بایگانی ریلی از انواع مختلفی تشکیل شده است که نوع مکانیکی آن، خود شامل بخش های مختلفی می باشد. در این بخش قصتقد داریم درباره ی قسمت های مختلف این مدل از قفسه ریلی مواردی را بیان کنیم.

فرمان: فرمان قفسه ریلی مکانیکی، یکی از مهم ترین قسمت ها و بخش هایی می باشد که خود، عامل محرکی برای به حرکت درآوردن کابین های قفسه ریلی مکانیکی می باشد. جنس فرمان های این مدل از قفسه ریلی امکان دارد متفاوت باشد. جنس آن نیز می تواند شامل پلاستیک فشرده، فولاد و آلومینیوم باشد.

فرمان های قفسه ریلی مکانیکی دارای مزیت های بسیاری می باشد که یکی از آن ها این است که با وجود حجم سبکی که دارند، دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر تنش ها و آسیب هایی که امکان دارد موجب شکنندگی آن گردد هستند. به وسیله ی این فرمان قفسه ریلی مکانیکی نیز می توانید به آسانی قفسه ها را به صورت حرکت چرخشی درآورید و کابین های قفسه بایگانی را جابه جا نمائید.

شیوه ی جابه جائی فرمانی که برای قفسه ریلی مکانیکی استفاده می گردد با نوع برقی و اتوماتیکی آن نیز متفاوت می باشد.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.