قفسه بایگانی ریلی

چهار روش دسترسی به قفسه بایگانی ریلی

همان طور که در مطلب قبلی ذکر کردیم انواع مختلفی از قفسه بایگانی ریلی وجود دارند که یا به صورت هوشمند یا اتوماتیک می باشند و یا به صورت مکانیکی که نوع اتوماتیک آن یک مرحله از مکانیکی بیشتر می باشد و قابلیت های مختلفی دارد که چندین مورد از آن این می باشد که می تواند به رایانه ی کاربر متصل گردد و کنترل ورود و خروج و زمان امانت دهی به اشخاص و دیگر موارد به وسیله ی آن بررسی شود.

همان طور که ذکر کردیم چهار روش برای این کار وجود دارد که شامل فرمان، ریموت کنترل، رایانه و پنل می باشد.

که در این مطلب قصد داریم این روش ها را توضیح دهیم.

فرمان

فرمان یکی از قسمت هایی می باشد که مهم ترین نقش را در به حرکت در آوردن کابین های قفسه ریلی دارد و به طور معمول از جنس های مختلفی ساخته شده است و عرضه می گردد که شامل پلاستیک فشرده و فولاد و آلومینیوم نیز می باشد.

فرمانی که برای قفسه بایگانی ریلی به کار می رود دارای قابلیت ها و مزیت های مختلفی می باشند که نه تنها سبک می باشند بلکه در برابر تنش ها و آسیب های موجود نیز مقاومت بسیاری در عین سبک بودن دارند و همچنین در برابر شکنندگی نیز مقاومت بسیاری دارند و به راحتی حرکت چرخشی نیز در ان ها ایجاد می گردد. این حرکت ها به این دلیل برای کاربران راحت تر می باشند تا بتوانند به وسیله ی آن بتوانید کابین های خود را جا به جا نمائید.

ریموت کنترل

ریموت کنترل یکی دیگر از ابزارهایی می باشند که می توان به وسیله ی آن کابین ها را از راه دور نیز کنترل نمود.

رایانه

سیستم های رایانه ای یکی از ابزارها و تکنولوژی های پیشرفته ای می باشد که می توان به وسیله ی آن باز و بسته شدن کابین ها را کنترل کرد. البته این کار به وسیله ی نرم افزار مخصوص کاربردی صورت می گیرد که کاربران می توانند از آن استفاده کنند.

پنل

پنل یکی دیگر از ابزارهایی می باشد که از آن برای به حرکت دراوردن کابین ها استفاده می گردد. به این صورت که می توان به وسیله ی آن و توسط فشار دادن یک دکمه، در کابین را باز و بسته کرد. حتی در صورتی که برق قطع گردد، کاربر می تواند با چرخاندن فرمان، کابین ها را باز و بسته کند.

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.