کمد بایگانی ریلی

کمد بایگانی ریلی

قفسه بایگانی ریلی

همان طور که در مطالب قبلی ذکر نمودیم، قفسه ریلی بایگانی یکی از پراستفاده ترین سیستم هایی می باشد که از آن برای موارد بایگانی استفاده می گردد و همچنین از این قفسه برای نگهداری اسناد مختلف در سازمان های گوناگون، ارگان، نهاد و شرکت ها و بیمارستان ها نیز استفاده می شود.

قفسه ریلی در مدل ها و جنس های گوناگونی در بازار یافت می شود که می توانید آن را برای اداره و حتی منازل خود تهیه نمائید. قفسه ریلی در مدل های مکانیکی، الکترونیکی و قفسه ریلی هوشمند نیز وجود دارد.

یکی از قدیمی ترین تجهیزاتی که برای سیستم بایگانی مورد استفاده قرار میگرفته است، کمد بایگانی ریلی می باشد که از دهه چهل هجری شمسی نیز وارد ایران گردید و جزء پرکاربردترین تجهیزات برای بایگانی اسناد نیز مورد استفاده قرار میگرفت و همچنین تولید کنندگان برای گسترش و توسعه ی و همچنین تولید این محصول نیز از روش مهندسی معکوس استفاده می کردند.

زمانی کم کم میزان استفاده از قفسه بایگانی ریلی گسترش یافت و جزء بهترین انتخاب ها برای نگهداری اسناد و کالاها گشت که فرهنگ استفاده قفسه بایگانی ریلی برای بهینه کردن حداکثر فضا در سازمان ها و نهاد، بین عموم رواج یافت. بنابراین امروزه بسیاری از سازمان ها و ادارات برای استفاده از بیشترین فضا در زمینه ی بایگانی اسناد از کمد بایگانی یا قفسه ریلی استفاده می کردند.

یکی از اصلی ترین مزیت هایی که برای قفسه بایگانی ریلی به کار می رود، ارزش افزوده فضایی آن می باشد. به گونه ای که برای دسترسی به قفسه ثابت بایگانی بایستی به ناچارا از راهروهایی عبور نمائید تا به اسناد دسترسی داشته باشید که این عمرا برای عده ای از کاربران امری دشوار بود.

حال آن که با تولید قفسه ریلی، راهروها در این میان کنار رفتند و به گونه ای جایگزین کابین های قفسه ثابت شدند و کارکرد این قفسه ها به گونه ای می باشد که بر روی بستر ریل نیز حرکت می کنند و باعث افزایش ۵۰ درصدی ارزش افزوده فضایی می گردد.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.